Aktualności

Co i nas słychać? Co porabiają nasi podopieczni? W jakich nowych projektach przedszkole bierze udział?
W tym dziale dowiecie się co nowego w Krainie Bajek.

Walentynki

W Krainie Bajek dbamy o rodzinną atmosferę i dlatego zawsze ochoczo obchodzimy Walentynki. Święto miłości to dla nas okazja do okazywania sobie nawzajem uczuć, przypomnienie, że jesteśmy dla siebie nawzajem ważni i potrzebni.

Dzień Kobiet

W Krainie Bajek jesteśmy tradycjonalistami – nasze małe kobietki 8 marca obchodzą swoje wielkie święto. Chłopcy bardzo się starają, by uprzyjemnić im ten dzień – wręczają laurki, śpiewają i szeroko się uśmiechają.

 

Bal Karnawałowy

„Niech żyje bal” – śpiewała polska artystka. Nasze księżniczki , smoki i wróżki, roboty i motylki podczas balu przebierańców bawią się wybornie – śpiewają, tańczą i hulają przy dźwiękach wesołej muzyki.

 

Dzień Babci i Dziadka
 


Babcia i Dziadek to dla maluchów prawdziwe skarby, bez nich świat dziecka byłby uboższy , a na pewno mniej radosny. Przedszkolaki podczas ich święta mówią wierszyki i śpiewają piosenki, by Babcie i Dziadkowie poczuli, jak bardzo ich kochają i jak są wdzięczni za okazane serce.

 

Urodziny

Wszelkie radosne momenty w naszym życiu staramy się zawsze spędzać wspólnie. Podczas świętowania urodzin przedszkolaki czują się wyjątkowo. Wszystkie dzieci śpiewają jubilatowi „sto lat”, a ten z kolei w koronie – niczym Król – wręcza im słodkie smakołyki.

Multicentrum

W naszym przedszkolu stawiamy na aktywność i kreatywny rozwój. Podczas wizyt w Multicentrum dziecko nie tylko wspaniale się bawi, ale też uczy, zaznajamia z muzyką, nowymi technologiami komputerowymi czy staje się budowniczym podczas zajęć z klockami.

 

Spotkania Wigilijne

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, przepełniony radosnym oczekiwaniem, rodzinną atmosferą i zapachem ciasta. W naszym przedszkolu takie chwile spędzamy zawsze wspólnie – razem kolędujemy, składamy sobie najlepsze życzenia, no i są oczywiście prezenty.

Filharmonia
 

Nie od dziś wiadomo, że muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka – jego wrażliwość, kreatywność, potencjał, koncentrację czy pamięć. Muzyka relaksuje, uspokaja i wycisza – a to naszym aktywnym i radosnym dzieciakom się czasem naprawdę przydaje! 

 

Dzieci Pluszowego Misia

Nasze przedszkole jako placówka opiekuńczo – wychowawcza przywiązuje ogromną wagę do zaznajomienia dzieci z szeroką rozumianą kulturą. Spektakle teatralne w Krainie Bajek uczą, rozwijają wyobraźnię, ale także dają dzieciom wiele radości

 

Abecadło!

 

Jedną z najciekawszych form rozrywki i edukacji są spotkania z artystami i bezpośredni kontakt z literaturą i sztuką. Wizyty w „Abecadle” oraz współpraca z liceum plastycznym, czynią naukę bardziej przystępną, a czas spędzony w przedszkolu – przyjemniejszym.

 

Dzień niepodległości

W naszym przedszkolu zawsze jest radośnie, a uśmiechy nie schodzą nam z twarzy. Są jednak takie chwile, kiedy robi się u nas poważnie i rozmawiamy na ważne tematy. Dzień Niepodległości jest ważnym świętem dla każdego Polaka, a więc też dla każdego przedszkolaka!

 

Jesteśmy w programie Helios dla szkół!
 

W naszym przedszkolu nigdy nie jest nudno! Dzięki programowi „Helios dla szkół” możemy składać naszemu kinu częste wizyty, a tym samym być na bieżąco z nowinkami filmowymi!

 

Spektakle teatralne

Nasze przedszkole jako placówka opiekuńczo – wychowawcza przywiązuje ogromną wagę do zaznajomienia dzieci z szeroką rozumianą kulturą. Spektakle teatralne w Krainie Bajek uczą, rozwijają wyobraźnię, ale także dają dzieciom wiele radości

 

Pasowanie na przedszkolaka

Początki pobytu dziecka w przedszkolu bywają trudne – nowa grupa, nowe „ciocie”, nowa sala i zajęcia. Po pasowaniu na przedszkolaka zawsze jest raźniej naszym maluchom, bo jest to już MOJA grupa, MOJE „ciocie” , MOJA sala i zajęcia. A jakie są wtedy z siebie dumne!